Розпалювати багаття заборонено!

Шановні мешканці Студмістечка!

Повідомляємо Вам, що на території Студмістечка Київського національного університету імені Тараса Шевченка категорично забороняється розпалювати багаття, в тому числі з використанням мангалів та грилів.

Чинна заборона розпалювати багаття (контрольні функції органів державної виконавчої влади, місцевої влади та балансоутримувачів будівель в містах) та дій щодо нагляду за дотриманням даної заборони, визначені законами України та іншими нормативно-правовими документами:

Відповідно до п. 9.6.5. Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради №1051/1051 від 25.12.2008. (далі- Правила благоустрою), забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки на території об’єктів благоустрою зеленого господарства в м. Київ.

П.9.5.2. Правил благоустрою – балансоутримувачі будівель і споруд зобов’язані утримувати в належному протипожежному і санітарному стані прилеглу ( в радіусі 100 м.) територію по периметру землекористування.

Відповідно до ст. 50 Конституції України, кожному гарантується безпечне для життя і здоров'я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з таким явищем. Статті 16 і 22 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" забороняють спалювання сухої трави. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 7 адміністративного кодексу України.

Ст.77-1 КПап – заборона розпалення багаття в лісосмугах та населених пунктах- штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Контроль за додержанням заборони на розведення багаття покладено, окрім балансоутримувачів будівель в м. Київ, на департамент благоустрою та національну поліцію, які складають адмін. протоколи про порушення та стягують штраф в добровільному чи примусовому порядку (через суд).